Uncategorized

Technologia gastronomiczna – II PT

01.06.2020

Temat : Rodzaje i zasady sporządzania nadzienia do drobiu.

Celem lekcji jest poznanie rodzajów nadzień do drobiu oraz  zasad ich sporządzania

Mięso drobiowe nadziewa się w celu osiągnięcia większej masy gotowego wyrobu oraz podniesienia smaku samego drobiu w całości jak też elementów .  Uformowane i nadziane tuszki lub elementy można sporządzać z wykorzystaniem różnych technik kulinarnych takich jak pieczenie, smażenie, duszenie, gotowanie, grillowanie. Rodzaj użytego nadzienia oraz sposób nadziewania zależą od gatunku drobiu. Nadziewaniu poddawane jest mięso pochodzące z różnych gatunków drobiu hodowlanego jak również dzikiego.

  1. Składniki nadzienia
  2. Rodzaje nadzień

Obejrzyjcie filmy

Treści do lekcji znajdziecie w prezentacji . Waszym zadaniem jest sporządzenie notatki i przesłanie jej w terminie do 04.06.2020r

NADZIEWANIE DROBIU

Notatkę przesyłacie na mój adres :  jolantazajac66@wp.pl  wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Pozdrawiam J. Zając