Uncategorized

Technologia gastronomiczna – II PT

25.05.2020

Witam!!!

Temat: Sprawdzian wiadomości .

Zgodnie z zapowiedzią przystępujemy do sprawdzianu, który znajdziecie w załączniku. Należy wypełnić załącznik i odesłać go na mój adres dzisiaj do godz. 12 00.

Sprawdzian – technologia

Życzę owocnej pracy. J. Zając

Tematem drugiej lekcji jest : Obróbka wstępna drobiu i dzikiego ptactwa

Celem dzisiejszej lekcji jest poznanie zasad obróbki wstępnej drobiu oraz czynności z tym związanych.

Do gastronomii i handlu drób dostarczany jest w formie tuszek lub elementów  po częściowej obróbce wstępnej ( zabiciu odpierzeniu, i patroszeniu) . Przed przystąpieniem do obróbki wstępnej należy poddać bezwzględnie poddać go ocenie – (zapach i wygląd). W zależności od rodzaju mięsa, sposobu późniejszej obróbki cieplnej oraz czy jest to mięso mrożone czy schłodzone proces obróbki składa się z wielu etapów

  1. Ocena świeżości mięsa
  2. Etapy obróbki wstępnej drobiu i dzikiego ptactwa

Materiały do lekcji znajdziecie  w filmach oraz pod adresem  https://prezi.com/eyxuptooorg2/obrobka-wstepna-i-cieplna-drobiu/ 

Waszym zadaniem jest zapoznanie się z materiałami sporządzenie notaki.  Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować do mnie na e-mail – jolantazajac66@wp.pl  lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Pozdrawiam J. Zając