100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Szkolne zawody strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy wyklętych”

Kolejne szkolne zawody strzeleckie za nami. Tym razem zorganizowane w Zespole Szkół CKR w Jabłoniu 1 marca 2018 roku dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Do rywalizacji przystąpiło 24 zawodniczek i zawodników. Uroczyste otwarcie zawodów rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Piekarska, przypominając zebranej młodzieży o ludziach, często młodych jak oni, z organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym. Następnie prowadzący strzelanie – opiekun Szkolnego Koła Ligi Obrony Kraju „Perun” Przemysław Melko przedstawił zebranym zasady strzelania oraz bezpiecznego posługiwania się karabinkiem pneumatycznym. Sędzią obliczeniowym podczas zawodów był Artur Paterek. I przyszedł czas na strzelanie – zawody rozpoczęła pani dyrektor oddając 7 strzałów życząc przy tym wszystkim zawodnikom szczęścia. Strzelcy rywalizowali w grupach po 4 osoby. Strzelali z odległości 10 metrów 10 razy do 5 tarcz sportowych, w których czarne pole ma średnicę 30,5 mm. Dziesiątka, to biała kropka o średnicy zaledwie 0,5 mm. W tej części rywalizacji najlepiej zaprezentowali się członkowie Szkolnego Koła LOK pokazując swoje doświadczenie i obycie z karabinkiem sportowym, jak i najtrudniejszą z postaw strzeleckich – stojącą. W kategorii chłopców I miejsce zajął Mateusz Niewęgłowski, II miejsce Michał Milaniuk, a III miejsce Paweł Pietrzyk. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Paulina Turska, II miejsce Karolina Korybska, a III miejsce Patrycja Jarmosiewicz. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy „Za oddanie 10 strzałów ku chwale Ojczyzny” natomiast zwycięzcy, oprócz dyplomów, nagrody książkowe związane z historią „Żołnierzy Wyklętych”, walk partyzanckich w rejonie Parczewa oraz sylwetek najskuteczniejszych snajperów II Wojny Światowej.

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy na kolejne zawody strzeleckie!

Jeśli jesteś zainteresowany strzelectwem, chcesz się podszkolić, zobaczyć na czym polegają zajęcia Szkolnego Koła LOK – po prostu przyjdź w poniedziałek po 14:00 na salę gimnastyczną – nie musisz od razu się zapisywać, zajęcia są otwarte dla wszystkich uczniów ZSCKR w Jabłoniu.

Przemysław Melko

link do galerii