AktualnościKonkursy

Szkolne eliminacje do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

W dniu 6 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2019, organizowanych przez Fundację Cooperatio i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 8 uczniów z klasy 2BT i 3BT, którzy zostali podzieleni na 4 dwuosobowe zespoły. Uczniowie rozwiązywali test w dwóch kategoriach: Młody Mechanik i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Test w formie on-line składał się z 30 pytań i obejmował zagadnienia związane z mechaniką, eksploatacją pojazdów i maszyn rolniczych.

Mistrzostwa zyskały miano jednego z najbardziej prestiżowych i największych konkursów dla doświadczonych mechaników oraz uczniów. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp; producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere; największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

 

Koordynator eliminacji szkolnych:

Tomasz Bogusz