AktualnościKonkursyZrealizowane

Święto Języka Ojczystego

W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych „Spotkanie z polszczyzną” oraz w „Wielkim Teście Językowym”.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali różne ciekawostki związane z językiem polskim oraz musieli się zmierzyć z różnymi zadaniami, np. czytali tekst bez znaków diakrytycznych, szukali homofonów w wykreślance oraz układali wyrazy z liter najdłuższego polskiego słowa „pięćdziesięciogroszówka”. Najwięcej emocji sprawiło uczestnikom zadanie, w którym na podstawie „nietypowego” opisu musieli narysować „dzidę”.

W „Wielkim Teście Językowym” wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na rozwiązaniu 40 zadań zamkniętych, które dotyczyły głównie umiejętności posługiwania się poprawnymi formami w języku polskim. Najlepsze wyniki z testu zdobyli:

  1. Gierej Anna – kl. II PT (33 pkt)
  2. Kurowski Kacper – kl. III PT (32 pkt)
  3. Wertejuk Monika – kl. III PT (31 pkt)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy testu i warsztatów – pamiątkowe podziękowania.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz zaangażowanie!