Aktualności

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ

W czwartek 20 grudnia w ZSCKR w Jabłoniu zorganizowano Spotkanie z kolędą, w którym oprócz uczniów naszej szkoły wzięli udział zaproszeni goście – uczniowie ze szkół podstawowych w Gęsi, Kolanie i Paszenkach. Każda szkoła zaprezentowała się śpiewając wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Uczniowie ZSCKR w Jabłoniu wykonali kolędę „Cicha noc” w trzech językach nauczanych w szkole: angielskim, rosyjskim i niemieckim.

 Pani dyrektor Agnieszka Piekarska życzyła wszystkim zgromadzonym wesołych świąt i wiele pomyślności w nadchodzącym roku. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pastorałki „Przekażmy sobie znak pokoju” oraz wręczeniem gościom ręcznie wykonanych, świątecznych upominków.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkursy, które ostatnio odbyły się w naszej szkole:

W konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka świąteczna” wyróżniono następujących uczniów:

I miejsce – Wiktoria Hurko

II miejsce – Jakub Ściuba

III miejsce – Karolina Korybska

Wyróżnienie – Karolina Abramiuk, Anna Grajner

Nagroda publiczności – Wiktoria Hurko

W konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2018. Priorytet 3 nagrody otrzymali:

I miejsce – Ewelina Markowska

II miejsce – Jakub Bzowski

III miejsce – Jakub Gruszczyk

Nagroda publiczności – Dominika Czajkowska

Wyróżnienie – Karolina Korybska, Rafał Koźliński

W konkursie kulinarnym „Tort okolicznościowy – słodka niepodległość” pierwsze miejsce przypadło reprezentacji klasy IV PT w składzie: Adrianna Hut, Joanna Adamczyk, Aleksandra Groszek, Katarzyna Cieniuch i Iwona Antoniuk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali także Podziękowania za udział k konkursie.

Podczas spotkania wręczono także puchary wywalczone przez uczniów ZCCKR w Jabłoniu w zawodach sportowych:

– Mistrzostwach Powiatu w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym
– Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
– Mistrzostwach Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

– Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w halowej piłce nożnej chłopców

Wszystkim laureatom wielkie gratulacje!