AktualnościInternat

Spotkanie z kulturą ludową. Dzień Samorządności w internacie.

     12 czerwca 2019 r. Kierownik internatu Pan Arkadiusz Lotek oraz Młodzieżowa Rada Internatu zorganizowali przy szkole „Spotkanie z kulturą ludową”,  na które zaprosili mieszkańców oraz dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych. Na piknik przybyło ponad 200 osób. Podczas spotkania mali goście zaprezentowali przygotowane przez siebie piosenki oraz tańce ludowe, zaś młodzież z ZSCKR z Jabłoniu przedstawiła efekty projektu: „Tańczymy, działamy i się rozwijamy” z programu Równać Szanse, którego koordynatorem był Pan Arkadiusz Lotek.

     Spotkanie uświetniła swoim występem Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSCKR w Jabłoniu a jednocześnie członek kapeli ludowej „Czeremcha” z Milanowa – Pani Elżbieta Mazurek.

     Wszyscy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez młodzież z internatu takich jak m.in. ludowe karaoke, przeciąganie liny, rzuty balonami z wodą do celu, malowanie twarzy, samodzielne wykonywanie bransoletek z imieniem, kolorowanie ludowych obrazków.  Mogli też upiec kiełbaski na ognisku i zjeść coś z grilla. Wszyscy bawili się przy akompaniamencie zespołu ludowego „Kalina”. Za udział  w występach dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkie też odjechały do domu z ludowymi upominkami.

    Na uwagę zasługuje zaangażowanie wychowanków internatu w przygotowanie i przebieg „Spotkania z kulturą ludową”. Wiele pomysłów pochodziło od nich, o niektórych rzeczach współdecydowali oni, musieli wykazać się umiejętnością zorganizowania swoich działań. Pokazali, że kultura ludowa pokazana w odpowiedniej formie może być ciekawa i może łączyć pokolenia.

 

Opiekunowie Młodzieżowej Rady Internatu:

Marta Musiatewicz

Agnieszka Wieczorkowska-Dudzik