AktualnościPraktykiWycieczki

Spotkania na demonstracyjnych polach rzepaku, pszenicy i soi.

6 czerwca 2019 r. klasy 2 BZ oraz 2 MT miały  okazję uczestniczyć w jednej z największych imprez plenerowych w powiecie zorganizowanej przez Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Związek Pracodawców Rolnych w Lublinie  i TeamAgro Krystyna Kuczyńska.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od przeglądu poletek demonstracyjnych, na których mogliśmy  zobaczyć różne  odmiany rzepaku ozimego, pszenicy ozimej oraz soi. Oprowadzający grupy pracownicy firmy TeamAgro Krystyna Kuczyńska omawiali zastosowaną ochronę roślin,  nawożenie i inne zabiegi.
Młodzież uczestniczyła w konferencji  dotyczącej technologii  uprawy rzepaku oraz innych roślin uprawnych. Spotkanie to było  także okazją do zapoznania się z najnowszą technologią ochrony roślin. Zwiedzający mieli  możliwość nieograniczonych konsultacji z hodowcami odmian, ekspertami ds. ochrony roślin i  uprawy.
Została także  zaprezentowana oferta producentów i dystrybutorów ciągników rolniczych, producentów nawozów oraz materiału siewnego.
Uczeń Jakub Gruszczyk z klasy 2 MT z powodzeniem wziął udział w konkursie dotyczącym uprawy rzepaku, za co otrzymał pamiątkowy upominek. Organizator zapewnił także poczęstunek dla uczestników imprezy. Była to jedna z najciekawszych i największych imprez dedykowanych rolnictwu. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Drabko za zaproszenie, miłe przywitanie naszej szkoły i ciepłe przyjęcie młodzieży. Liczymy na dalszą współpracę.

                                                                       Marta Marecka-Gierej

                                                                       Anna Świderska