Uncategorized

Rysunek techniczny 1BT 17.06.2020

Szanowna Młodzieży

Temat:

Podsumowanie wiadomości.

Kontynuujemy naukę wykonywania rysunków w programie Autocad. Oczywiście osoby, które nie mają zainstalowanego programu wyłącznie oglądają filmy instruktażowe starając się zapamiętać najważniejsze wiadomości. Dzisiaj zajmiemy się warstwami w programie autocad. Warstwy to swojego rodzaju nakładki na bieżący rysunek,które możemy włączać lub wyłączać, czyli rysujący decyduje o ich widoczności. Przykładem może być schemat skomplikowanej maszyny np. nowoczesnej koparki na którym chcemy pokazać instalację hydrauliczną i elektryczną. Pokazanie obu instalacji równocześnie mogłoby zamazać rysunek dlatego rysując je w oddzielnych warstwach będziemy mogli decydować o widoczności każdej z instalacji.

Waszym zadaniem będzie podanie innego przykładu zastosowania warstw podczas wykonywania rysunku w Autocad.

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski