Uncategorized

Rysunek techniczny 1BT 08.04.2020

Szanowna młodzieży

Temat: Wykonywanie rysunków technicznych za pomocą programu Autocad- płaskie figury proste.

Zaczynamy ostatni dział z przedmiotu w tym roku szkolnym, a jest nim praca z programem Autocad. Autocad to program do wykonywania komputerowych rysunków technicznych, stosowany od lat w inżynierii, w zasadzie w każdej dziedzinie przemysłu. Zapoznamy się z podstawowymi funkcjonalnościami tego programu. Jest jednak jeden oczywisty warunek- musicie ten program pobrać i zainstalować na swoich komputerach. Wersja edukacyjna jest bezpłatna i pobieramy ją ze strony: https://www.autodesk.com/education/free-software/autocad

Trzeba utworzyć konto na stronie Autodesk  i wskazać w dalszej części procesu pobierania programu naszą szkołę jako miejsce nauki. Jeśli nie będzie jej w bazie to trzeba ją dodać. Ja ten program pobierałem w ten sposób i jest to możliwe aczkolwiek rozumiem że część z Was może mieć problemy i rozumiem to. Spróbujcie i pomagajcie sobie nawzajem. Jestem dostępny na messenger w razie pytań, możecie pisać i pytać w dowolnym dla Was czasie (poza nocą). Program zajmuje dużo miejsca,uprzedzam. Osoby które nie będą w stanie pobrać programu będą wyłącznie oglądać zamieszczane przeze mnie  filmy szkoleniowe i przesyłać odpowiedzi na podstawie tych filmów. Kto pobierze program- będzie rysował.

 

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Tomasz Wiśniewski