Uncategorized

Rysunek techniczny 1BT 01.04.2020

Szanowna młodzieży!

Temat: Przekroje przedmiotów- ćwiczenia.

Zakładam, że zasady wykonywania przekrojów już znacie. Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to jest, to odsyłam do pliku zamieszczonego w poprzedniej lekcji.

Dzisiaj chciałbym abyście spróbowali samodzielnie w formie rysunku technicznego stworzyć przekrój. Forma rysunku taka jak robiliśmy rzutowanie czyli A4, ołówek, blok techniczny, tabliczka rysunkowa. W pliku przesyłam bryłę z zaznaczoną płaszczyzną tnącą i kierunkiem patrzenia. Prace i ewentualne pytania przesyłajcie na messengera.

Osoby które nie mają oceny z kartkówki dot. wymiarowania, proszę o przesłanie notatki w której zawarte będą podstawowe zasady wymiarowania i umieszczania liczb wymiarowych.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski

przekrój do wykonania