AktualnościUroczystości

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Zamoyskiego rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p.w.  Św. Tomasza Biskupa z Villanowy w Jabłoniu.

Po wspólnym uczestnictwie w Mszy Świętej cała społeczność szkolna zebrała się w hali sportowej w budynku szkoły.

Pani Dyrektor Agnieszka Piekarska swoje wystąpienie rozpoczęła powitaniem nauczycieli, uczniów i rodziców. Życzyła wszystkim owocnego, satysfakcjonującego roku szkolnego, wielu osiągnięć i sukcesów. Szczególnie ciepło powitała uczniów klas pierwszych, życząc im, by szkoła stała się ich drugim domem.

Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Elżbieta Mazurek, która życzyła zarówno nauczycielom jak i uczniom udanego roku szkolnego i wielu sukcesów.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była również okazją do upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej, oraz wspomnienia postaci Danuty Siedzikówny „Inki”, której rocznica urodzin przypada właśnie 3 września.