Uncategorized

Religia kl. IP4, kl. IFTR

Religia 30.04.2020r.

Temat: Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Drodzy Uczniowie,
W Kościele katolickim dn.26.04.2020r. obchodzona była Niedziela Biblijna, która rozpoczęła 12. Tydzień Biblijny. Tego dnia organizowany był też Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie miało charakter ogólnopolski. W świątyniach odbywała się uroczysta lektura fragmentu księgi biblijnej.

Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego.

W tym roku motto Tygodnia Biblijnego brzmi:
„Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”.

Dzieło Biblijne chce podczas tegorocznego Tygodnia Biblijnego uczcić również 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Słowo Boże jest zawsze aktualne i w każdym dniu przynosi nam konkretne przesłanie, dając odpowiedzi, wskazówki, przestrogi, pocieszenia, ale przede wszystkim przynosząc nadzieję. Otwierając Pismo Święte, czytamy, co Bóg właśnie tego dnia mówi do nas.

Zachęcam się do Was aby w tym tygodniu w ramach możliwości czytać wybrane fragmenty z Pisma Świętego (Ewangelia wg św. Mateusza).

Obejrzyj film:
https://www.youtube.com/watch?v=zWDI1qKoBgQ

Z poważaniem,
Małgorzata Łobejko