Aktualności

Regionalny Konkurs Orki Siewnej

21 kwietnia 2022 r. w Różańcu odbył się Regionalny Konkurs Orki Siewnej Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna: Łukasz Wapa i Maciek Oleksiuk.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszej drużyny i wymiana doświadczeń zawodowych między uczniami i nauczycielami. Każda z 17 drużyn zgłoszonych do konkursu miała za zadanie wykonać orkę siewną na wyznaczonym poletku, w określonym czasie. Zestawy składające się z ciągnika i pługa obrotowego udostępniła firma Kubota i Steyr.

Oceniano głębokość orki, prostoliniowość, jakość pracy pługa oraz stosowanie się do zasad BHP.

Nasi uczniowie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych- obfitych opadów deszczu- wykonali swoje zadanie profesjonalnie. Niestety, tym razem nie udało się wygrać. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania i drobne upominki.