Aktualności

Przygoda z językiem niemieckim

Od 6 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu realizujemy po raz pierwszy znany przez uczniów i nauczycieli projekt edukacyjny z języka niemieckiego online, który w niecodzienny sposób uczy języka niemieckiego i pozwala zanurzyć się w austriackiej kulturze. Projekt jest możliwy dzięki współpracy z Austriackim Instytutem we Wrocławiu. Na zajęciach dzieje się bardzo wiele: od akcji teatralno-filmowych, poprzez zajęcia sportowe, muzyczne, dziennikarskie czy kulinarne. Nauczycielem prowadzącym zajęcia jest studentka z Wiednia – Pani Nora. Zajęcia prowadzone są w języku niemieckim i trwają cały tydzień – łącznie 20 godzin. Podczas zajęć uczniowie mają okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących języka niemieckiego, sławnych osób pochodzących z Austrii, Niemiec, jak również aktywnie uczestniczyć w projekcie, odpowiadając na pytania i rozwiązując liczne ćwiczenia gramatyczne, tematyczne dotyczące rozumienia tekstu słuchanego, czytanego i pisanego. Uczniowie mają okazję przeżyć niezwykłą przygodę z językiem niemieckim, poznać nowe miejsca, życie sławnych osób.
Justyna Hawryluk