Uncategorized

Przetwórstwo żywności – III MTP

WITAM !!!

29.05.2020

Temat: Przemysł cukrowniczy i przetwórstwo ziemniaków.

Celem lekcji jest przedstawienie procesu produkcji cukru oraz  przetwórstwo ziemniaków na przykładzie produkcji maki ziemniaczanej skrobi ziemniaczanej

Zagadnienia do zapisania

  1. Etapy produkcji cukru
  2. Etapy produkcji skrobi

Cukrownictwo jest jedną z branż przemysłu spożywczego, która zajmuje się produkcją cukru. W Polsce jedynym surowcem są buraki cukrowe.  Ziemniak to również jeden z głównych surowców przemysłu spożywczego. Przetwórstwo ziemniaków pozwala uzyskać bardziej bogatą ofertę wyrobów z ziemniaków.

Treści do lekcji znajdują się w prezentacji:

Przemysł cukrowniczy

Zachęcam do obejrzenia filmów: produkcja cukru i chipsów ziemniaczanych

https://www.youtube.com/watch?v=umTsETYo-i4

https://www.youtube.com/watch?v=8rEutOeMOp0

Z lekcji należy sporządzić notatkę zawierającą etapy produkcji cukru i skrobi ziemniaczanej. Wszelkie pytania i informacje zwrotne kierujemy na moją pocztę wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Pozdrawiam J. Zając