Uncategorized

Przetwórstwo żywności -III MTP

15.05.2020

Temat: Wybrane technologie produktów spożywczych.

Witam !!!.

Zgodnie z zapowiedzią kartkówki na dzień dzisiejszy będzie ona w formie Qizu.  W tym celu należy zalogować się pod następującym linkiem https://quizizz.com/join?gc=565792  i przystąpić do pracy . Będzie on dostępny od godziny 9 00 do 09 20 .  15.05.2020r.   Gdyby były problemy proszę o informację na dziennik lub pocztę, a udostępnię ponownie o godz 19 30

Celem dzisiejszych zajęć jest poznanie technologii przetwórstwa  produktów zbożowych.

Przetwórstwo spożywcze zajmuje się przetwarzaniem surowców roślinnych i zwierzęcych w produkty spożywcze. Główne branże przetwórstwa spożywczego to: przemysł zbożowo-młynarski , cukrowniczy, olejarski, ziemniaczany, mleczarski, owocowo- warzywny, mięsny, piekarsko-ciastkarski. Poszczególne branże wytwarzają wiele wyrobów, które należy produkować ze szczególnym zachowaniem zasad higieny.

Pod tematem w zeszycie proszę wpisać branże przetwórstwa spżywczego  i  etapy  produkcji mąki, i kasz.

załącznik 2

Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować do mnie na e-mail – jolantazajac66@wp.pl  lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

WAŻNE: Za tydzień sprawdzian wiadomości- dział  Utrwalanie żywności 

Pozdrawiam i życzę miłej pracy.  J. Zając