Aktualności

PROJEKT EKONOMICZNY – „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”

W dniach 14-15 maja 2019 r., uczestniczyliśmy w konferencji podsumowującej projekt ekonomiczny „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”. Spotkanie odbyło się w malowniczej mazurskiej miejscowości Pisz.

 W czasie konferencji nastąpiła prezentacja szkolnych zespołów uczestniczących w projekcie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Czajkowska, Kornelia Gołacka i Natalia Soroka z klasy III MT.

Głównym celem projektu było nabycie przez uczniów z 47 szkół – Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Polsce – umiejętności funkcjonowania w rzeczywistości gospodarki rynkowej. Celem przedsięwzięcia było promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcenie ich do bliższego zapoznania się z zagadnieniami ekonomicznymi. Projekt realizowany był z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.