PEDAGOG SZKOLNY

Profilaktyka raka skóry

W dobie walki z koronawirusem nie możemy zapominać o ochronie przed innymi chorobami.
Dzisiaj proponuję Wam do obejrzenia film na temat profilaktyki raka skóry-czerniaka.
Zbliża się lato, to pora roku, kiedy nasze ciało jest wystawione na ekspozycję promieniowania słonecznego w czasie odpoczynku lub prac w gospodarstwie. Jak dowiecie się z filmu, to właśnie promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną tej poważnej choroby. Szybkie wykrycie może dać stuprocentowe wyleczenie. Więc wszystko zależy od naszej świadomości –stosowania ochrony oraz obserwacji własnego ciała.
Proponowany film znajdziecie pod tym linkiem,

a następnie ulotka podsumowująca informacje z filmu
download/programy/2020/ULOTKA_CZERNIAK.pdf
Pamiętajcie, że Wasze zdrowie zależy od podejmowanych przez was decyzji .
Marta Lewczuk