Uncategorized

Produkcja roślinna 3 CB

Produkcja roślinna – „dodatkowa”

Witam

05. 06. 2020 r.

T: Nowoczesne rolnictwo – co nas czeka w przyszłości?

 

Nowoczesne rolnictwo to wielka niewiadoma. Co czeka nas w najbliższej lub nieco dalszej przyszłości? Czy rolnictwo będzie w zasadniczy sposób odbiegać od tego znanego nam dzisiaj? Czy technologie zawładną uprawą ziemi, hodowlą zwierząt, a rola rolnika zostanie sprowadzona do programowania produkcji?

To pytania, nad którymi coraz częściej się zastanawiamy.

Technologie informacyjne i komunikacyjne są naszą codziennością. Pojęcie zwane cyfrowym rolnictwem staje się już faktem, ale nowoczesne rolnictwo to coś więcej.

Mówi się, że stopień nasycenia środkami technicznymi związanymi z tymi branżami radykalnie się zwiększy. Należy brać również pod uwagę, że najbliższe lata, mogą doprowadzić do powstania nowych rozwiązań i w dużej mierzę będzie dotyczyło to rolnictwa precyzyjnego.

Aby pogłębić temat proponuję skorzystać z podanych niżej stron.

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/wskazniki-ekonomiczne/rolnictwo-czeka-renesans/

https://swiatrolnika.info/nowoczesne-rolnictwo-polskie

Miłego twórczego myślenia.

M. Marecka-Gierej