Aktualności

Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych w strzelaniu z broni pneumatycznej o Puchar Starosty

26 września 2019 roku na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych  w strzelaniu z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Parczewskiego. Organizatorem był Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony. Celem zawodów było propagowanie idei obronnej wśród młodzieży szkolnej powiatu parczewskiego, integracja młodych ludzi poprzez popularyzację i sportową rywalizację w strzelaniu z broni pneumatycznej, nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników oraz wyłonienie najlepszych zawodników na zawody rangi wojewódzkiej w strzelectwie sportowym w 2019 roku, wypromowanie mistrzów powiatu parczewskiego w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz promocję Powiatu Parczewskiego. Strzelanie odbyło się w konkurencji karabinek pneumatyczny FWB 300, odległość 10 m z postawy stojąc: 5 strzałów próbnych i 15 ocenianych do 4 tarcz. W zawodach mogły wziąć udział 4 osobowe drużyny uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu parczewskiego. Jako reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu stanęły dwie drużyny złożone z członków Szkolnego Koła Ligi Obrony Kraju „PERUN”. Drużyna pierwsza: Borowik Kinga, Chudek Jakub, Byszuk Damian, Milaniuk Michał. Drużyna druga: Bzowski Kamil, Nejman Patryk, Dźwigała Alicja i Sidorczuk Izabela. Kinga Borowik zajęła I miejsce wśród dziewcząt w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, II miejsce w dwuboju obronnym i III miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Alicja Dźwigała zajęła II miejsce wśród dziewcząt w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Michał Milaniuk okazał się „królem miejsca trzeciego” – zajął III miejsca we wszystkich trzech kategoriach: karabinek, pistolet i dwubój obronny. Dodatkowo pierwsza drużyna zajęła II miejsce drużynowo w dwuboju obronnym.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Koła: Przemysław Melko