AktualnościKonkursy

Podsumowanie IV edycji konkursu matematycznego Sapere Aude 2024

23 kwietnia 2024 r. odbył się  pierwszy etap zmagań IV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Sapere Aude.  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu . Przystąpiło do niego aż 987 uczniów z 61 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z kl. I-IV. Do etapu finałowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Adam Fryszko i Hubert Końko z kl. I RT oraz Bartłomiej Matejuk  z kl. IV FTM.

Uczestnicy z całej Polski zmierzyli się z ciekawymi zadaniami matematycznymi i logicznymi, w których często występował  patron naszej szkoły  – August Zamoyski.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach a także  doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

Na uroczystym podsumowaniu konkursu „Sapere aude”, które odbyło się 4 czerwca podczas  pośrednictwem spotkania on-line, ogłoszono wyniki konkursu. Pomimo, że nasi uczniowie nie znaleźli się na podium, jesteśmy dumni z udziału, bo każde zaangażowanie w rozwijanie umiejętności matematycznych ma ogromną wartość.

Uczestnikom dziękujemy, finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy wszystkich uczniów do spróbowania swoich sił, do odwagi bycia mądrym – zgodnie z tytułem konkursu i wystartować za rok, w kolejnej edycji.

Dziękujemy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa , Platformie Edukacyjnej „Maturalni.com” za ufundowane nagrody.

 

nauczyciele matematyki ZSCKR w Jabłoniu