Uncategorized

Podstawy przedsiębiorczości kl.2 PT

Temat:  List motywacyjny.

W liście motywacyjnym kandydat przedstawia powody, dla których składa aplikację w danej firmie na wybrane stanowisko. List motywacyjny składa się z kilku części, a skierowanie go do konkretnej osoby zwiększa szansę na otrzymanie odpowiedzi.

Jak poprawnie przygotować list motywacyjny – oto 5 wskazówek:

1.Spersonalizuj list

Na wstępie zaznacz, do kogo kierujesz list. To może być np. Dział Handlu  albo Kierownik Działu, w którym chcesz pracować. Kontakt do adresata dokumentów aplikacyjnych powinien być dołączony do oferty pracy.

2.Poinformuj, skąd wiesz o ofercie

Na początku listu zamieść również informację, z jakiego źródła dowiedziałeś się o ofercie (np. firmowa strona www, zakładka kariera, ogłoszenie w prasie, ogłoszenie na Pracuj.pl itd.)

3.Wyjaśnij, dlaczego ta właśnie firma

W dalszej części uargumentuj, dlaczego starasz się o posadę u danego pracodawcy. Możesz powołać się na informacje, które przeczytałeś na stronie internetowej firmy, np. o wartościach firmy, które są zgodne z Twoimi lub o tym, że firma należy do liderów branży, jest rozpoznawalną i wiarygodną marką, a Tobie zależy na identyfikacji z nią, że dba o rozwój pracowników, oferuje nowoczesne narzędzia i innowacyjne zadania, a Ty tak sobie wyobrażasz swoją ścieżkę itd. Wyjaśnij, dlaczego chcesz pracować na danym stanowisku, co cenisz w swoim zawodzie.

4.Wyjaśnij dlaczego TY

Teraz przyszedł czas, aby przedstawić swoją kandydaturę. W poprzednim akapicie wyjaśniłeś, dlaczego chcesz pracować w danej firmie, ale w kolejnym musisz przekonać, że będziesz właściwą osobą na właściwym miejscu i że pracodawca będzie zadowolony, jeśli zaoferuje Ci pracę. Musisz posłużyć się takimi argumentami, dzięki którym czytający list pomyśli, że wiele zyska zatrudniając właśnie Ciebie.

5.Zakończ profesjonalnieNa koniec wyraź swoją nadzieję na możliwość spotkania z potencjalnym pracodawcą.

6.Zadanie do wykonania: Napisz list motywacyjny. Wyślij do dnia 15.04.br.(środa) na mojego  maila beata.klasa12@gmail.com

W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować za pomocą (e-mail, dziennik, grupa).

Pozdrawiam, Beata Waszczuk