Uncategorized

Podstawy konstrukcji maszyn 2BT 29.05.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Programy komputerowe do symulacji zjawisk zachodzących w obwodach prądu stałego i układach sterowania maszyn i urządzeń.

Projektowanie układów elektronicznych to zadanie wymagające dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Błędnie zaprojektowany układ to źródło dużych strat dla konstruktora. Z pomocą przy projektowaniu układów elektronicznych przychodzą programy symulujące pracę układów elektronicznych. Umożliwiają one zbadanie zachowania się poszczególnych elementów układu jeszcze przed  jego zbudowaniem. Zapewnia to oszczędność czasu i środków finansowych. Poniżej prezentuję film instruktażowy opisujący wybrane programy symulujące.

Ja osobiście polecam program TINA. Jeżeli uda wam się go zainstalować to prześlijcie jakiś prosty układ zbudowany w tym programie.

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski