Uncategorized

Podstawy konstrukcji maszyn 2BT 16.04.2020

Szanowna Młodzieży.

Temat: Zabezpieczenia elektryczne przeciwporażeniowe.

Na to zagadnienie mamy przeznaczone dwie lekcje. Przesyłam Wam plik, w którym omówione zostały wszystkie powszechnie stosowane metody ochrony przeciwporażeniowej. Jak doskonale wiecie prąd elektryczny, mimo że jest niezwykle uczynny potrafi być też groźny (czyli prawie jak sor). Im więcej energii prąd elektryczny nam przekazuje tym groźniejsze mogą być skutki jego przepływu przez ludzkie ciało. Najgroźniejsze jest napięcie przekraczające wartość 50V- to taka granica, której przekroczenie zmusza nas do stosowania środków technicznych i urządzeń, które ochronią Nas przed ewentualnym porażeniem.

Po zapoznaniu się z przesłanym materiałem proszę o sporządzenie notatki zawierającej znane Wam metody ochrony przeciwporażeniowej i szczegółowe opisanie jednej z nich.

Notatkę proszę wysłać na mojego messengera.

ochrona przeciwporażeniowa

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski