Uncategorized

Podstawy Gastronomii -IP4

04.05.2020r. Drodzy Uczniowie

Temat: GHP – Dobra Praktyka Higieniczna

Celem dzisiejszej lekcji jest poznanie systemu GHP  i zasad  wdrażania go w zakładzie gastronomicznym

Zasady GHP czyli dobrej praktyki higienicznej stanowią podstawowe wymagania w procesie bezpieczeństwa żywności, ich stosowanie jest obowiązkowe i wymagane prawem oraz czynnikiem niezbędnym do wdrożenia systemu HACCP. Dobre Praktyki Higieniczne GHP wymagane są przez Sanepid przy wpisie firmy na listę przedsiębiorstw obróbki żywności.

Wdrożenie systemu GHP w gastronomii polega na :

Zadania na dzisiaj

  1. Dobra Praktyka Higieniczna – co to jest?
  2. Zalecenia GHP
  3. Obszary działania GHP

W celu realizacji dzisiejszej lekcji należy zapoznać się treściami pod następującym adresem :   Z lekcji należy sporządzić notatkę, wykorzystując  prezentację (załącznik)

GHP – Dobra Praktyka Higieniczna

oraz ten link  https://www.bhpex.pl/blog/bezpieczenstwo-zywnosci/dobra-praktyka-higieniczna/

Notatkę  przesyłamy w terminie do 06.05.2020r. Wszelkie pytania i informacje zwrotne należy kierować do mnie na e-mail – jolantazajac66@wp.pl  lub poprzez e-dziennik wpisując w tytule wiadomości imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Powodzenia.

Jolanta Zając