Uncategorized

Podstawy elektrotechniki i elektroniki 2BT 15.06.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Programy komputerowe stosowane w elektrotechnice

 

Projektowanie układów elektronicznych to zadanie wymagające dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Błędnie zaprojektowany układ to źródło dużych strat dla konstruktora. Z pomocą przy projektowaniu układów elektronicznych przychodzą programy symulujące pracę układów elektronicznych. Umożliwiają one zbadanie zachowania się poszczególnych elementów układu jeszcze przed  jego zbudowaniem. Zapewnia to oszczędność czasu i środków finansowych. Poniżej prezentuję film instruktażowy opisujący wybrane programy symulujące.

Ja osobiście polecam program TINA. Jeżeli uda wam się go zainstalować to prześlijcie jakiś prosty układ zbudowany w tym programie.

Polecam też poniższy artykuł, gdzie przestawione zostały najpopularniejsze programy do symulacji elektroniki i elektrotechniki.

http://www.elektroonline.pl/a/8871,10-darmowych-programow-online-do-symulacji-obwodow-elektronicznych

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski