Uncategorized

Podstawy elektrotechniki i elektroniki 2BT 04.05.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Obsługa mierników elektrycznych.

Mierniki wielkości elektrycznych to urządzenia, które pozwalają na dokonywanie pomiarów wartości wielkości elektrycznych np. napięcia, natężenia prądu, rezystancji. Podstawowy kurs obsługi takiego miernika (był to multimetr cyfrowy) udało nam się odbyć przed epidemią. Część z Was otrzymała nawet oceny z obsługi tego urządzenia. Dzisiaj więc poszerzamy nasze wiadomości. Poniżej wkleiłem link do filmu instruktażowego. Po obejrzeniu filmu sporządźcie notatkę, w której wypiszcie w punktach najważniejsze etapy pomiaru wybranej wielkości elektrycznej oraz narysujecie schemat przedstawiający ten pomiar (stosując oczywiście właściwe symbole elementów elektrycznych). Pracę wyślijcie na mojego messengera w postaci pliku word lub czytelnego!!! zdjęcia.

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski