Aktualności

Po złoto do Warszawy czyli 10 km emocji w 4-osobowych sztafetach.

28 września 2019 roku, na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się III edycja Biegu Erasmusa+.

Każda z drużyn składała się z 4 osób. Zawodnicy mieli do pokonania 25 okrążeń, pokonując łącznie dystans 10 km. Drużyny same decydowały o tym, ile okrążeń i w jakiej kolejności biegli uczestnicy. Każdy z zawodników musiał pokonać minimum jedno 400-metrowe okrążenie. Ze zgłoszonych drużyn (w tym międzynarodowych) 62 ukończyło bieg w wymaganym czasie jednej godziny od rozpoczęcia.

W biegu tym nie mogło zabraknąć drużyny ZSCKR w Jabłoniu, jako kilkuletnich beneficjentów programu Erasmus +. W skład drużyny weszli: Grzegorz Jędrzejewski, Konrad Syryjczyk, Mikołaj Hołownia i Patryk Tarasiewicz. W ubiegłorocznej edycji drużyna z naszej szkoły zajęła 2 miejsce więc oczekiwania na ten rok były równie wysokie.

Ogłoszenie wyników przerosło nasze oczekiwania: 1 miejsce w kategorii beneficjentów programu Erasmus+ z czasem 30 min 32 s.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych udanych startów oraz kolejnych ciekawych projektów z programu Erasmus+.

Arkadiusz Lotek i Ariel Chilczuk