AktualnościKonkursyUncategorized

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych – etap wojewódzki 2023

7 marca w Siennicy Różanej odbyła się Olimpiada Młodych Producentów Rolnych.
Do XL edycji olimpiady przystąpili młodzi producenci rolni i uczniowie szkół rolniczych
z województwa lubelskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Związek Młodzieży Wiejskiej, organizacja skupiająca młodzież nie tylko ze wsi. Głównym założeniem Olimpiady jest propagowanie szeroko rozumianej tematyki rolnictwa. Wydarzenie co roku przyciąga młodych uczestników zainteresowanych problematyką rolniczą, którzy sami prowadzą gospodarstwo rolne, bądź też przygotowują się do tego zawodu w szkołach rolniczych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paweł Wasilewski, Mateusz Skwarek, Łukasz Wapa, Mikołaj Komarek i Mateusz Wiśnicki.

Finał wojewódzki składał się z dwóch części – pisemnego testu oraz etapu ustnego, do którego zakwalifikowało się dziesięciu zawodników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu. Z naszej szkoły w etapie ustnym uczestniczyli uczniowie: Łukasz Wapa i Paweł Wasilewski. Po tych zmaganiach, wyłoniona została finałowa piątka uczestników.
Paweł Wasilewski zdobył piąte miejsce i tym samym zakwalifikował się do udziału
w krajowym finale olimpiady, który odbędzie się 17 marca br. podczas jubileuszowych XXVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!

Anna Świderska