AktualnościKonkursy

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2020

W dniu 30 stycznia br. 15 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w kolejnej edycji  Olimpiady Młodych Producentów Rolnych – etap szkolny,  składającej się z dwóch części: pisemnej
i praktycznej z czterech bloków tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa oraz przedmioty ekonomiczne. Celem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych jest: rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, wymiana doświadczeń i przekazywanie dobrych praktyk w zakresie   bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym oraz rozwijanie wsród młodzieży zainteresowań rolnictwem. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu rolnictwa.
Osoby, które uzyskały najwyższe wyniki to: Michał Dmitruczyk kl. III – miejsce I, Kamil Mostowiec kl. III FT –miejsce II, Jakub Deneka kl. III MTP – miejsce III, Masłowski Adrian kl. II FTP – miejsce IV. Zwycięzcy etapu szkolnego zawalczą o podium na kolejnym etapie – wojewódzkim, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali Olimpiadę z poszczególnych bloków: Maria Korpysz – produkcja roślinna, Marta Marecka Gierej – produkcja roślinna, Anna Lisiecka  – przedmioty ekonomiczne, Tomasz Bogusz – mechanizacja rolnictwa, Anna Świderska – produkcja zwierzęca, organizator etapu szkolnego.

Wszystkim, którzy przeszli z sukcesem zmagania etapu szkolnego, życzymy sukcesów
na etapie wojewódzkim. Powodzenia!