AktualnościKonkursy

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2019

W dniu 10 stycznia br. trzynastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w etapie szkolnym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Olimpiada ma na celu upowszechnianie wiedzy rolniczej, doskonalenie się młodych rolników, promocję zawodu rolnika oraz osiągnięć w rolnictwie, integrację producentów rolnych, pogłębianie wiedzy i umiejętności rolniczych przyczyniających się do stałego unowocześniania polskiego rolnictwa, rozwijanie idei współzawodnictwa i konkurencji.

Olimpiada składała się z dwóch części: pisemnej i praktycznej z czterech bloków tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa oraz przedmioty ekonomiczne. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu rolnictwa, które dla większości jest pasją i swoją przyszłość wiążą z rolnictwem. Osoby, które uzyskały najwyższe wyniki to: I miejsce: Jakub Deneka   kl. II MTP, II miejsce: Michał Dmitruczyk kl. II MTP, III miejsce: Grzegorz Jędrzejewski kl. IV FT,             IV miejsce: Kamil Mostowiec kl. II FT i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali Olimpiadę z poszczególnych bloków: Pani Maria Korpysz – produkcja roślinna, Pani Marta Marecka Gierej – produkcja roślinna, Pani Beata Waszczuk – przedmioty ekonomiczne, Pani Anna Świderska – produkcja zwierzęca, Pan Marek Osek – mechanizacja rolnictwa, Pan Tomasz Bogusz –  mechanizacja rolnictwa.

Wszystkim uczniom, którzy przeszli z sukcesem zmagania etapu szkolnego, życzymy połamania piór
i kwalifikacji do finału! Powodzenia!