AktualnościKonkursy

Ogólnopolski Kongres Młodzieży – IDEATHON

Pięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły zakwalifikowała się na Ogólnopolski Kongres Młodzieży – IDEATHON, który odbył się dnia 26 listopada w Oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W jej skład wchodzili: Dominika Czajkowska, Aleksandra Janczura, Wiktoria Harcaj, Rafał Koźliński i Adrian Wetoszka, pod opieką Ariela Chilczuka. Całe wydarzenie polegało na stworzeniu w ciągu 4 godzin programu społecznego. Na prezentację swoich prac grupy miały tylko 1 minutę. W IDEATHONIE wzięły udział 43 zespoły z różnych organizacji. Programy były podzielone na sekcje tematyczne, które zostały przydzielone podczas rekrutacji. Opracowaliśmy program społeczny z kategorii-  Rynek pracy, a jednym z proponowanych przez nas pomysłów na poprawę sytuacji na obecnym runku pracy było wprowadzenie obowiązkowych zajęć z doradztwa zawodowego w szkołach czy też sprywatyzowanie biur pośrednictwa pracy. Poziom prezentowanych prac  był niezwykle wysoki, a naszą prezentację przedstawialiśmy przed 250 osobową widownią. Dzięki udziałowi w kongresie zyskaliśmy cenne doświadczenie w tworzeniu programów społecznościowe, które być może pomoże nam w przyszłości. Po kongresie mieliśmy okazję podziwiać Królewski Ogród Światła, który jest wystawą plenerową stworzoną z tysiąca kolorowych diod.

Dominika Czajkowska