AktualnościKonkursy

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z RELIGII. ETAP SZKOLNY- JABŁOŃ 2019

W dniu 7 stycznia 2019 r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady z religii, której temat brzmi: „OTO SIEWCA WYSZEDŁ SIAĆ” MT, 13, 3. Zachowanie wiary i religii katolickiej w polskiej wsi.

Olimpiada z religii organizowana jest przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. Celem Olimpiady jest zainteresowanie uczniów wiedzą religijną; rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej oraz stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom – warunków twórczej pracy z młodzieżą.
Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów naszej szkoły. Test składał się z 33 pytań otwartych i trwał 90 minut.
Wynik8i etapu szkolnego, są następujące:

I miejsce: Damian Byszuk
II miejsce : Paulina Turska
III miejsce: Brygida Wołowik

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!