1BT (Tech)Zdalne Lekcje

Obróbka materiałów- zajęcia praktyczne 1BT gr.2 data: 30.04.2020

Szanowna Młodzieży,

Temat: Katalogi części on-line – zawartość, Katalogi części on-line -interfejs działania, Katalogi części on-line – wyszukiwanie części, Katalogi części on- line – składanie zamówień.

 

Na poprzednich zajęciach posługiwaliśmy się tradycyjnymi książkowymi katalogami części, gdzie po odnalezieniu numeru katalogowego potrzebnej nam części trzeba było udać się do sklepu w celu zakupu elementu.

Znacznie prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z katalogów części on line, gdzie po odnalezieniu na stronie internetowej interesującego nas elementu możemy go automatycznie zamówić lub sprawdzić: jego dostępność u najbliższego  dystrybutora, cenę, ewentualnie czas oczekiwania po zamówieniu części. Katalogi te są skonstruowane podobnie jak te, które już omawialiśmy.

Poniżej zamieszczam link do przykładowego katalogu.

https://partscatalog.deere.com/jdrc/

Spróbujcie odnaleźć w tym katalogu numery katalogowe wskazanych niżej części. Znajdźcie też najbliższego dystrybutora oferującego tę część oraz dowiedzcie się ile wynosi cena poszukiwanego podzespołu (niewykluczone że trzeba zadzwonić i zapytać)

 • model ciągnika John Deere 7430 Premium- czujnik paliwa
 • model ciągnika John Deere 6930 Premium- filtr oleju hydraulicznego
 • model ciągnika John Deere 6630 Premium- popularny „kogut”- światło obrotowe

  Jako potwierdzenie wykonania pracy, prześlijcie mi na messenger linki do odnalezionych podzespołów oraz napiszcie gdzie najbliżej można kupić poszczególne podzespoły i jaka jest ich cena ( jak wam się uda dowiedzieć), ewentualnie ile czasu trzeba czekać na ich dostępność.

  W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

  Pozdrawiam
  Tomasz Wiśniewski