Uncategorized

Obróbka materiałów- zajęcia praktyczne 1BT gr. 2 data: 23.04.2020

Szanowna Młodzieży,

Temat: Katalogi części- zawartość. Katalogi części- wyszukiwanie części. Katalogi części- składanie zamówień.

Każda maszyna rolnicza w momencie sprzedaży opisana jest w instrukcji obsługi. Dodatkowo, często producent dołącza katalog części,czyli książkę w której w postaci rysunków złożeniowych aksonometrycznych rozrysowane są wszystkie podzespoły maszyny. Katalog jest niezbędny w przypadku awarii maszyny i konieczności zakupu części zamiennych. Umiejętność szybkiego i sprawnego posługiwania się katalogiem części skraca czas remontu i często umożliwia samodzielną naprawę.

Zadaniem na dzisiejsze zajęcia będzie odnalezienie w katalogu części konkretnych elementów. Poniżej wklejam link do zeskanowanego katalogu części ciągników ZETOR.

Zachęcam też do korzystania z katalogów które macie u siebie w gospodarstwie.

http://rolczar.com.pl/katalogi/KATALOG%20CZESCI_Zetor%205211%20,5245,6211,6245,7211,7245,7245H,7711,7745.PDF

Podzielimy się pracą.

Osoby, które mają numer parzysty w dzienniku:

W ciągniku awarii uległa skrzynia biegów. Dwóch biegów brak, ze skrzyni biegów dochodzą zgrzyty i stuki przy próbie włączenia biegu. Konieczny jest demontaż podzespołu. Rolnik zadecydował że bez względu na zakres uszkodzeń wymieni przy okazji wszystkie łożyska w skrzyni przekładniowej. Waszym zadaniem jest odnalezienie w katalogu numerów katalogowych tych łożysk oraz wypisanie ich wraz z ich symbolami lub wymiarami.

Osoby, które mają numer nieparzysty w dzienniku:

W ciągniku awarii uległa półoś tylna ze zwolnicą. Ze zwolnicy dochodzą zgrzyty i stuki, przy próbie ruszenia koło jezdne sunie się. Konieczny jest demontaż podzespołu. Rolnik zadecydował że bez względu na zakres uszkodzeń wymieni przy okazji wszystkie łożyska w półosi tylnej. Waszym zadaniem jest odnalezienie w katalogu numerów katalogowych tych łożysk oraz wypisanie ich wraz z ich symbolami lub wymiarami.

Odpowiedzi w formie pliku word proszę przesłać na messenger.

W przypadku pytań, jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski