Uncategorized

Obróbka materiałów- zajęcia praktyczne 1BT gr.2 data: 07.05.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Przyrządy pomiarowe- wzorce miar. Przyrządy pomiarowe- rodzaje. Przyrządy pomiarowe- zastosowanie.

Rozpoczynamy nowy dział związany z pomiarami warsztatowymi. Z niektórymi przyrządami pomiarowymi mieliście już styczność w trakcie zajęć, które udało nam się przeprowadzić tradycyjnie. Bazując na przesyłanych przeze mnie materiałach i filmach instruktażowych, spróbujemy poznać nowe przyrządy a także szerzej opowiedzieć o tych już poznanych. Na dzisiejszych zajęciach poznacie:

  • klasyfikację przyrządów pomiarowych i wzorców miar,
  • dowiecie się od czego zależy dobór przyrządu i metod pomiarowych
  • oraz jak należy prawidłowo wykonać określony pomiar.

WZORZEC MIARY – to urządzenie przeznaczone do odtwarzania, praktycznie niezmiennie podczas jego użycia, jednej lub więcej znanych wartości danej wielkości.

PRZYRZĄD POMIAROWY – to urządzenie przeznaczone do wykonywania pomiarów, samodzielnie lub w połączeniu z urządzeniami dodatkowymi.

Przesyłam wam plik, w którym zostały zamieszczone wszystkie niezbędne informacje (dzisiaj czytamy do strony 5). Dodatkowo proponuję obejrzenie filmu, w którym prezentowane jest wyposażenie warsztatu mechanicznego w, między innymi, przyrządy pomiarowe.

Po przyswojeniu  wiadomości napiszcie  notatkę, w której zawrzecie w punktach wskazówki właściwego postępowania w trakcie pomiarów. Dodatkowo zastanówcie się  jakim przyrządem pomiarowym określimy zużycie cylindra w którym porusza się tłok silnika spalinowego np. w motocyklu.

Efekty pracy prześlijcie w formie takiej jak ustaliliśmy, czyli na messenger. W przypadku pytań jestem dostępny w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski

przyrzady_pomiarowe wzorce miar