Uncategorized

Obróbka materiałów- zajęcia praktyczne 1B4 gr.1 data: 25.05.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Instrukcje obsługi- zawartość. Instrukcje obsługi- odczytywanie danych technicznych. Instrukcje obsługi- wyszukiwanie ustawień maszyn. Obróbka mechaniczna- oprzyrządowanie do obrabiarek. Obróbka mechaniczna- obróbka skrawaniem.

Na dzisiejszych zajęciach zajmiemy się obrabiarkami mechanicznymi. Domyślam się, że jest mało prawdopodobne abyście mieli takie urządzenia w domu, dlatego praktyczną część zajęć musimy odłożyć do czasu powrotu do zajęć tradycyjnych. Jeśli nie uda się wrócić do szkoły w bieżącym roku szkolnym to na pewno będziecie mieć okazję poćwiczyć toczenie elementów także na innych zajęciach praktycznych w kolejnych latach nauki. Przesyłam Wam instrukcję obsługi tokarki. Instrukcja zawiera dokładny opis wszystkich elementów urządzenia i opis samego procesu toczenia.

Waszym zadaniem będzie:

  1. Odnalezienie w instrukcji podstawowych parametrów tokarki.

2. Opisanie kolejnych czynności przy toczeniu z wymuszonym posuwem.

3. Opisanie oprzyrządowania tokarki czyli roli wrzeciona, skrzynki posuwu, konika i silnika.

4. W jaki sposób odbywa się regulacja posuwu wzdłużnego?

Poniżej zamieszczam dodatkowo filmy instruktażowe.

Opracowanie zagadnień prześlijcie na mojego messengera. W przypadku pytań jestem dostępny w dowolnym czasie na messenger.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski