Uncategorized

Obróbka materiałów- zajęcia praktyczne 1B4 gr.1 data: 01.06.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Operacje obróbki ręcznej- szlifowanie. Narzędzia stosowane w obróbce ręcznej- zasada działania i budowa- przyrządy traserskie. Narzędzia stosowane w obróbce ręcznej- zasada działania i budowa- wiertarka. Pomiary warsztatowe- suwmiarka- pomiar otworów. Pomiary warsztatowe- suwmiarka elektroniczna.

Na dzisiejszych zajęciach przypomnimy sobie dwie operacje obróbki ręcznej czyli szlifowanie i wiercenie wiertarką. Czynności związane z tymi operacjami powinniście już znać, gdyż w trakcie zajęć budując stojak na opony wierciliście i szlifowaliście. Nieco więcej uwagi poświęcimy trasowaniu. I na zakończenie kilka słów o suwmiarce elektronicznej.

Przesyłam dokumenty, w których znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

obróbka TEORIA DOBRE!!!!!

przyrzady_pomiarowe wzorce miar

Po zapoznaniu się z przesłanymi materiałami proszę Was o opracowanie następujących zagadnień:

  • na co należy zwrócić uwagę podczas pomiarów suwmiarką elektroniczną?
  • jakie wyróżniamy przyrządy traserskie i do czego poszczególne służą?
  • dlaczego wiercąc otwory w metalu pracujemy na niskiej prędkości obrotowej wiertarki?
  • na czym polega rozwiercanie?

    Odpowiedzi prześlijcie na messenger. W przypadku pytań jestem dostępny w dowolnym czasie.
    Pozdrawiam

    Tomasz Wiśniewski