Internat

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w internacie ZSCKR w Jabłoniu

21 listopada 2019 r. z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w internacie wywieszono wiele ulotek i plakatów informacyjnych.  Zorganizowano zajęcia przybliżające jak bardzo dym papierosowy szkodzi zdrowiu. Psycholog szkolny Pani Anna Gronowska przeprowadziła konkurs wiedzy na temat zagrożeń związanych z paleniem. Nagrodę główną  (zestaw kosmetyków) otrzymał Mariusz Kula. Dodatkowo pod opieką pedagoga Pani Marty Lewczuk przygotowano plakaty zachęcające do rzucenia palenia. Autorką najciekawszego plakatu, która otrzymała nagrodę rzeczową, okazała się Weronika Dźwigała. Tego wieczoru dużo rozmawiano o tym, że warto zadbać o swoje zdrowie i zrezygnować z palenia. Ambasadorzy akcji: Marcelina Nieścioruk, Ewelina Górka i Mateusz Winniczuk promowali hasło „Chrupnij jabłko, zapomnij o papierosie!” oraz częstowali wszystkich owocami. Opisane wydarzenia zarejestrował fotograf Kuba Bzowski, abyśmy pamiętali, że warto żyć bez uzależniającej nikotyny.