AktualnościUncategorizedUroczystości

Obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w ZSCKR w Jabłoniu

Wiwat 3 Maj !!!

W tej niedalekiej przyszłości – my, Polacy – chcemy się spotkać z Ukrainą. Niech zwycięży pragnienie wolności. Niech ukraiński „trzeci maj” zakończy się zwycięstwem nad rosyjskim najeźdźcą”.

Takich słów użyła pani dyrektor Agnieszka Piekarska rozpoczynając w dniu 27 kwietnia 2023r.uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pomimo, że dokument ten został podpisany 232 lata temu, to nadal niesie on wiele uniwersalnych przesłań. Jego twórcy wykazali się wyobraźnią oraz długofalowym myśleniem i działaniem dla dobra kraju. Konstytucja 3 Maja niosła nadzieję na reformy, była cywilizacyjnym osiągnięciem obywateli Rzeczpospolitej, ważną kartą historii. Stała się też wzorem dla innych państw. 

W uroczysty nastrój wprowadził nas montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży naszej szkoły i szkolnego zespołu wokalnego. W trakcie uroczystości podkreślono znaczenie symboli narodowych, a szczególnie barw biało-czerwonych w nawiązaniu do Święta Flagi obchodzonego w dniu 2 maja. To święto uczciła grupa 8 uczennic wykonując efektowny taniec z flagami. Cała uroczystość miała charakter edukacyjny, ale jej podniosła atmosfera z pewnością wzbogaciła naszą społeczność w wartości i symbole patriotyczne i obywatelskie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc w przygotowaniu apelu.

Szczególnie gorąco dziękujemy młodzieży:

Aktorzy-recytatorzy: Karolina Nieścioruk, Anna Gierej, Wiktoria Hulewska, Joanna Zieńczuk Anna Szybińska, Julia Kolasa, Hanna Supryn, Bartłomiej Zacharuk, Sylwester Świć, Mikołaj Komarek, Mikołaj Janasz, Maciej Klajda

Zespół wokalny: Karolina Ściuba, Małgorzata Ściuba, Karolina Derlukiewicz, Daria Gierej

Taniec z flagami: Karolina Nieścioruk , Edyta Daszczuk, Wiktoria Zdunek, Daria Gierej, Anna Gierej, Magdalena Greś, Karolina Ściuba, Małgorzata Ściuba

nauczyciele historii:

Agnieszka Żelazowska

Magdalena Łukasiuk-Marciniuk