AktualnościUncategorizedUroczystości

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Dnia 01.03.2023 roku obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym przez cały tydzień 27.02. – 2.03.2023 r. w naszej szkole zorganizowano szereg wydarzeń upamiętniających Wyklętych Bohaterów podziemia niepodległościowego.

27.02. – nauczyciele: Agnieszka Żelazowska, Anna Salomon i Magdalena Łukasiuk – Marciniuk uczestniczyły w konferencji pt. Żołnierze Wyklęci. Komplementarność środków nauczania szansą współczesnego nauczyciela historii, która organizowana była przy współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Zwięczeniem konferencji było zwiedzanie byłego więzienia – dziś Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie

1.03. – odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”, który organizowany jest przez nasza szkołę przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

2.03. – w naszej szkole odbyła się lekcja on-line „Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek”, która została zrealizowana przy współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambianowicach.