Aktualności

Niepodległa do Hymnu 2020 – dołącz do akcji!

Dnia 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków  i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub      z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

Zachęcamy wszystkich, aby 11 listopada w samo południe zaśpiewać hymn państwowy. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych – liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

 

W tym roku obchodziliśmy również rocznicę 100-lecia bitwy warszawskiej zwanej „ Cudem nad Wisłą”. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs na różne formy upamiętnienia tego wydarzenia. Udział wzięło 11 uczestników. Za najlepszą pracę uznano film wykonany przez ucznia kl. IV Jakuba Gruszczyka. Gratulujemy Kubie!!!

Zapraszamy do obejrzenia konkursowej pracy: