AktualnościBibliotekaWolontariat

Nasi uczniowie przeprowadzili akcję czytelniczą wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłoniu

25 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasi uczniowie zostali zaproszeni na obchody tego święta do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłoniu, gdzie czekały na nich dzieci ze Szkoły Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu. Nasi uczniowie- Ania Grajner, Patrycja Deneka, Łukasz Wapa czytali dzieciom przygody Kubusia Puchatka, Misi Marysi i inne bajki, w których głównym bohaterem był pluszowy miś. Nasi uczniowie wybrali książki, które ułatwiają zapamiętywanie wydarzeń.

Celem akcji było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz przybliżenie dzieciom piękna literatury dziecięcej.   Dzień ten wywołał u dzieci oraz dorosłych wiele radości, bo Pluszowy Miś to najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel z dzieciństwa. Uczniowie biorący udział w akcji „Czytamy młodszym” otrzymali z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Piekarskiej podziękowania i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały zakupione ze środków NPRCz 2021, przeznaczonych na promocję działań czytelniczych w szkole i środowisku lokalnym.

Koordynator akcji Bożena Kusiuk