100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.Biblioteka

Narodowe Czytanie 2018

W poniedziałek 10 września 2018 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Krztałcenia Rolniczego im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego,które miało miejsce w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłoniu. 

Spotkanie zorganizowali pracownicy GBP w Jabłoniu przy współpracy z naszą szkołą oraz ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi w Jabłoniu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Jabłoń, radni i wielu innych sympatyków twórczości Żeromskiego.

Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Pani Bożena Kusiuk, Pani Katarzyna Nowak, Pan Przemysław Melko, ks. Karol Nasiłowski oraz uczniowie Dominika Czajkowska, Adrian Krakowski, Mikołaj Januszko i Paweł Adamczyk. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie klasy 4 RTB i klasy 1 BT.

Lektura „Przedwiośnia” S. Żeromskiego była wiodącym motywem spotkania, ale nie jedynym. Nasi nauczyciele i uczniowie  sięgnęli też po teksty z „Antologii Niepodległości”, m. in. utwory A. Mickiewicza, J. Kochanowskiego, I. Krasickiego, K.K. Baczyńskiego. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół Jabłoneczka.

 

Więcej zdjęć na stronie GBP w Jabłoniu http://www.jablon.naszabiblioteka.com/aktu

Galeria: Narodowe Czytanie 2018