Aktualności

NARODOWA WYSTAWA ROLNICZA

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza  zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa miała na celu przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

W czasie trwania Narodowej Wystawy Rolniczej zwiedzający mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, podziwiać najnowszą technikę służącą rolnictwu oraz zapoznać się z osiągnięciami wiedzy z dziedzin powiązanych ściśle z rolnictwem.

Swoje osiągnięcia zaprezentowały między innymi koła gospodyń wiejskich, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne i wszystkie szkoły rolnicze podległe MRiRW w tym ZSCKR w Jabłoniu.

Według organizatorów Narodową Wystawę Rolniczą odwiedziło prawie 36 tys. osób.