Aktualności

Młodzież ZSCKR w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej

Dnia 24 października 2019 roku w ramach współpracy z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej uczestniczyliśmy  w seminarium, pt. „Zrównoważone stosowanie środków ochrony roślin w celu ochrony wody przed zanieczyszczeniem”. Seminarium zostało zorganizowane przez Zakład Rolnictwa Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej  we współpracy z  Instytutem Ogrodnictwa  w Skierniewicach. Wykłady prowadzone były przez pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa oraz ekspertów  Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Zaprzyjaźniona z naszą szkołą Pani dr inż. Alicja Baranowska przywitała wszystkich gości.   Następnie odbyły się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Podczas spotkania przewidziano lunch, podczas którego, młodzież nawiązywała kontakty i wymieniała doświadczenia związane z pracą w rolnictwie. Nie obyło się bez wygranych. Uczeń klasy IV FT Adrian Mackiewicz wygrał konkurs  dotyczący postepowania ze środkami ochrony roślin. Serdecznie gratulujemy wiedzy.

Dziękujemy za dotychczasową  współpracę oraz miłe przyjęcie – uczniowie ZSCKR w Jabłoniu wraz z opiekunami: Martą Marecką-Gierej oraz Anną Lisiecką.