100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.AktualnościWycieczki

Mikołajkowa wycieczka uczniów kl II technikum ZSCKR Jabłoń do Lublina

W dniu 11.12.2018r. uczniowie klas II technikum, pod opieką wychowawców: Beaty Kaczan i Agnieszki Żelazowskiej, uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce integracyjnej do Lublina. Łącząc wiedzę z rozrywką uczniowie odbyli spacer po Lublinie śladami początków II Rzeczpospolitej oraz obejrzeli film pt. „Planeta singli 2” w kinie Plaza.

Wycieczka po Lublinie okazała sie pełna niespdzanek i ciekawostek. Spacerując poznaliśmy miejsca gdzie po raz pierwszy publicznie wystąpił Józef Piłsudski w 1918r.w Lublinie i gdzie miała miejsce siedziba rządu lubelskiego na czele z premierem Ignacym Daszyńskim. Z zaciekawieniem uczniowie oglądali nowy lubelski pomnik nieznanego żołnierza na Placu Litewskim, gdzie symbolicznie zostały złożone szczątki jednego z młodych Polaków broniących Lwowa w 1919r.

W atmosferze zadumy, ale i radości, że możemy żyć w wolnym kraju, obejrzeliśmy komedię romantyczną w klimacie świąt Bożego Narodzenia. W dobrych nastrojach powróciliśmy do Jabłonia.