Uncategorized

Matematyka(rozsz). 3BT+PT (31.03.2020)

31.03.2020 (wtorek)

Temat: Podsumowanie wiadomości z geometrii analitycznej.

Szanowni Uczniowie dzisiaj pracujemy zgodnie z następującym planem:

  1. Przypominamy sobie wszystkie wzory jakie mieliście sobie napisać (na kartce lub w zeszycie) z geometrii analitycznej. Niestety kto tego nie zrobił musi uzupełnić braki.
  2. Następnie proponuję Wam film, w którym te wzory wykorzystywane są w zadaniach maturalnych. Proponuję abyście zatrzymali film zanim prowadząca je rozwiąże i popróbowali rozwiązać samodzielnie. Dopiero później włączcie wyjaśnienie i rozwiązanie prowadzącej. Nie przejmujcie się jeśli będziecie mieć inne pomysły na sposób rozwiązania niż przedstawiony w filmie. Wczoraj przesłaliście mi bardzo fajne i ciekawe pomysły na rozwiązanie zadania. Cieszę się, że jesteście tak pomysłowi. Ważne, żeby wynik wyszedł poprawny.
  3. https://www.youtube.com/watch?v=pBaX1WQXTQk
  4. W zeszycie proszę, abyście rozwiązali minimum 2 z proponowanych zadań. Osoby, które chcą nauczyć się więcej mogą prześledzić wszystkie zadania z danego filmu, przydadzą się do matury za rok.

W czwartek zaproponuję Wam kartę pracy na ocenę. Będzie prawdopodobnie na ocenę. Hasło na dzisiejszy dzień to literka jaką oznaczamy we wzorze współczynnik kierunkowy prostej. Konsultacje jak zwykle na messengera 8.00-8.45. Potwierdzenie aktywności do godz.18.00 na priv.

Pozdrawiam I.Sokołowska