Uncategorized

Matematyka(rozsz) 3BT+3MTP 05.05.2020

05.05.2020

Na poprzedniej lekcji uczyliście się o zależności monotoniczności funkcji od jej pochodnej. Powinniście wiedzieć, że jeśli pochodna funkcji jest dodatnia to funkcja jest w tym przedziale rosnąca, a jeśli ujemna to funkcja jest w tym przedziale malejąca. To tak bardzo w skrócie lekcja poprzednia. Ale co, jeśli pochodna jest równa zero??? Otóż są to tzw. ekstrema lokalne funkcji (chociaż nie zawsze) o których będziemy uczyć się dzisiaj. Posłuchajcie filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2qo3ALAHSGI

  1. Zapisz jakie ekstrema funkcji wyróżniamy.
  2. Wynotuj z filmu część teoretyczną
  3. Zapisz przynajmniej jeden z przykładów prezentowanych na filmie
  4. Dla chętnych na ocenę lub punkty zad.2a,b str.80 (podręcznik3)

Potwierdzenie aktywności – osoby chętne przesyłają tylko rozwiązane zadania. Osoby, które nie robią zadań dla chętnych podadzą liczbę ekstremów w przykładzie 2 filmu (do godz. 15.00). Konsultacje na messengerze 8.00-8.45.

Pozdrawiam I.Sokołowska